اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

اعتکاف به فرهنگ عمومی مردم تبدیل شده‌است

۳

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف کشور با بیان اینکه اعتکاف امروز به فرهنگ عمومی مردم تبدیل شده‌است، گفت: برای توسعه کمی و کیفی اعتکاف، شورای علمی این ستاد تشکیل شده‌است.
حجت الاسلام سید علیرضا تکیه ای روز پنجشنبه در «نشست هم اندیشی مدیران مردمی اعتکاف کشور» در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم، با اشاره به چاپ جلد پنجم موسوعه هشت جلدی اعتکاف خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ کتاب و مجله به همت ستاد مرکزی اعتکاف و جشنواره‌های مرتبط با اعتکاف طی سالهای اخیر چاپ و منتشر شده‌است.
وی گفت: ایجاد گفتمان اعتکاف در راستای گام دوم انقلاب در حال پی‌ریزی است و در سند راهبردی اعتکاف نیز اقدامات و برنامه‌ریزی‌های ویژه برای توسعه کمی و کیفی اعتکاف با رویکرد مردمی درحال انجام است.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری و علمای اخلاق نسبت به توسعه اعتکاف درکشور و افزایش ارتباط معنوی و روحی مردم و به خصوص نسل جوان با خداوند دغدغه و تاکید دارند.
تکیه‌ای با بیان اینکه اعتکاف یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است ادامه داد: یکی از آثار و ویژگی‌های مهم اعتکاف تعالی روحی جامعه است و تا قبل از انقلاب هیچ جا سخن از دین و ارزش‌های اخلاقی و معنوی نبود.
وی ابراز داشت: مقام معظم رهبری تنها رهبری در دنیا است که سخنان خود را با نام خدا آغاز و با نام خدا به پایان می‌رساند و تمام صحبت‌ها و مواضع‌اش در راستای رضایت الهی است.
تکیه‌ای یادآور شد: نهادسازی، مهمترین نیاز ستاد مرکزی اعتکاف کشور است و قدم‌های خوبی در این خصوص برداشته شده‌است، بعد از نهادسازی باید به دنبال کیفیت بخشی و آسیب شناساسی این رخداد معنوی و دینی باشیم.
رییس ستاد مرکزی اعتکاف کشور ادامه داد: در رابطه با آسیب شناسی اعتکاف کتاب محرمانه ای چاپ و در اختیار مقام معظم رهبری گذاشته شده است.
وی با اشاره به سابقه مسجد امام حسن عسکری(ع) قم در برگزاری اعتکاف، گفت: این مسجد آغازگر آیین اعتکاف در ایران از حدود ۱۰۰ سال گذشته است، تا قبل از انقلاب تعداد افرادی که در این آیین حضور داشتند کمتر از ۲۰۰ نفر بود.

1 نظر
  1. נערות ליווי בתל אביב می گوید

    I was pretty pleased to discover this great site. I need to to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every part of it and I have you book marked to see new stuff on your blog.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.