اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

برکات انتظار

۹۹

برکـات انتـظار

برکـات انتـظار

یادداشت: هر جا، هنوز چراغی خبر از تسلیم در مقابل حق می‌دهد، و به نفس امّاره پشت کرده‌است، جلوه‌ای از زمینه ظهور فرج کلّی است. کسی که در فرهنگ انتظار سبه ر می‌برد، ظلمت زمانه بر او حاکم نمی‌شود، این اولین برکت انتظار است.

میلاد با سعادت قطب عالم امکان، بقیه‌‌الله الْاَعْظَم، واسطه فیض، نور خداوند در عالی‌ترین و کامل‌ترین مظهر نمایش اسماء حسنی را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنیم.
     در روایات داریم که « اَفْضَلُ الْعِبادَهِ، اِنتظارُ الْفَرَجِ » بالاترین عبادت، انتظار فرج است. معلوم است که باید فرج یک مسأله بسیار مهم و با حسابی باشد که این‌همه نتایج برایش هست و در حقیقت یک فرهنگ است. به لطف خداوند بر این اساس روی این مسأله تأمّل بفرمایید که این انتظار فرج، چه سبک و سیاقی و فرهنگی دارد که بالاترین عبادات محسوب می‌شود.
     مقدمه‌ای عرض کنیم تا ان‌شاء‌الله اول این مسأله حل بشود که در« انتظار فرج » باید به کجا نگاه کنیم؟ چون وقتی شما منتظر یک چیزی هستید یعنی آن را می‌شناسید و به آن افقی که در آن افق، آن چیز ظاهر می‌شود، نظر می‌کنید. از آن جایی که پیامبر اسلام‌صلوات‌الله‌علیه‌و‌آله خاتم پیامبران است و با او تاریخ زمین به قله انتهایی خودش می‌رسد، و دُور عالَم که با حضرت آدم‌علیه‌السلام شروع شده بود، سیر خود را ادامه داد تا در چنین شرایط انتهایی آنچه باید بشود، بشود. و لذا است که پیامبر‌صلوات‌الله‌علیه‌و‌آله می‌فرمایند: محال است که مهدی‌علیه‌السلام ظهور نکند. و تمام آنچه با آخرین دین نازل شد، – اعم از حقایق ظاهری و باطنی – دیگر با ظهور امام زمان‌عجل‌الله‌تعالی‌فرجه به نمایش آمده از کتم غیب به صحنه ظهور می‌آید. برای همین هم شما می‌بینید که آخرین پیامبر مظهر جامع همه اسماء حسنای الهی است ولی بقیه پیامبران مظهر یک یا چند اسم از اسماء الهی می‌باشند. آن اسمی که حضرت عیسی‌علیه‌السلام با آن ظاهر می‌شوند و مأموریت‌شان را انجام می‌دهند، غیر از اسمی است که حضرت موسی‌علیه‌السلام با آن ظاهر شدند. تمام انبیاء مظهر اسم یا اسمایی از حق هستند و خاتم‌الرسل‌صلوات‌الله‌علیه‌و‌آله مقام‌شان مقام جامع اسماء الهی است لذا در روایت هم داریم که خداوند با تمام اسمائش در قرآن ظاهر شده است. و از طرفی مقام قرآن مقام قلب پیامبر است. پس رسیدیم به این که جامعیت همه اسماء الهی در آخرین دین ظاهر شده است. امیرالمؤمنین‌علیه‌السلام می‌فرمایند: اسرار دین توسط قائم ما ظاهر می‌شود. پس معلوم است (اینجا را خیلی دقت کنید) دُور این جهان، با ظهور مقدس امام زمان‌عجل‌الله‌تعالی‌فرجه که وسیله ظاهرشدن تمام اسرار انبیاء و اولیاست، به انتهای خود می‌رسد. این اولین نکته است که همه‌مان هم به آن اعتقاد داریم.فهرست مطالب
اولین حجابِ حقیقت ۴
حجاب آخرالزمانی ۵
اولین برکت انتـظار ۶
موانع گذر از ظلمت آخرالزمان ۱۵
انقــلاب در اغمــاء ۱۷
فرهنــگ انتظــار ۲۴
خدا جهان را رها نکرده ۲۷
یک مغالطه ۲۸
راه رقیق شدن پرده غیب ۳۰
راه فتوح آخرالزمـان ۳۴
فرهنگ غرب، حجاب ظهور ۳۵
حکومت وَلایـی و وِلایـی ۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.