اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

برگزاری دومین جشنواره

۷۵

دومین جشنواره سراسری اعتکاف برگزار می‌شود

رئیس ستاد اعتکاف قم: اختتامیه دومین جشنواره سراسری فرهنگی – هنری اعتکاف در تهران برگزار می شود

منبع خبر: دبیر خاته جشنواره

دومین جشنواره سراسری اعتکاف برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام علیرضا تکیه‌ای در نشست مطبوعاتی خود با اشاره به برگزاری اولین جشنواره سراسری اعتکاف اظهار کرد: این جشنواره در قالب شعر، داستان، خاطره و نکات ادبی در شبستان نجمه خاتون حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: ۶۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره راه پیدا کردند که از این تعداد ۱۴۰ اثر برگزیده شدند که هدایایی نظیر کمک هزینه عمره و عتبات به آنها اهدا شد.

رئیس دومین جشنواره سراسری اعتکاف از برگزاری دومین جشنواره سراسری اعتکاف ۲۸ اردیبهشت خبر داد و افزود: آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره سراسری اعتکاف در قالب فیلم کوتاه، فیلم‌نامه، مستند و نماهنگ برگزار می‌شود گفت: هزار و ۶۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که این تعداد شامل ۱۰۶ فیلم کوتاه، ۱۲۵ فیلم‌نامه، ۶۷ فیلم مستند، ۷۲۹ عکس و ۱۵ نماهنگ بوده است.

تکیه‌ای با بیان اینکه تعداد نهادهای مشارکت‌کننده از هشت نهاد به ۱۲ پایگاه افزایش پیدا کرده است گفت: آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، حوزه هنری سازمان تبلیغات، استانداری، سازمان اوقاف و امور خیریه، معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه کشور، ستاد مرکزی اعتکاف، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات کشور، مرکز رسیدگی به امور مساجد، مؤسسه فرهنگی اوج و معاونت فرهنگی شهرداری تهران از نهادهای مشارکت‌کننده هستند.

وی با اشاره به دومین جشنواره سراسری اعتکاف گفت: این جشنواره به دنبال برطرف کردن خلأهای علمی، فلسفی و پژوهشی از اعتکاف است که امیدواریم دانشمندان و اهل قلم با ارائه مقالات پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و تألیفات خود در این مسیر ما را یاری کنند.

رئیس ستاد اعتکاف استان قم یادآور شد: کتاب‌نامه اعتکاف متشکل از معرفی ۸۳ کتاب درباره اعتکاف تدوین شده که به همراه تقدیر از پنج نفر در هر رشته در جشنواره رونمایی می‌شود.

وی عنوان داشت: اکنون نرم‌افزار جامع اعتکاف در دست تدوین بوده که آثار مکتوب، سخنرانی‌ها، مباحث فقهی و گزیده فیلم‌های اعتکاف در این نرم‌افزار گنجانده می‌شود.

دومین جشنواره سراسری اعتکاف ۲۸ اردیبهشت سال جاری در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در تهران برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.