اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی مقدمه تشکیل جامعه پاک است

۲۲

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اهمیت رفع مشکلات اقتصادی جامعه گفت: در جامعه گرسنه نمی توان انتظار تزکیه داشت و تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی مقدمه‌ای برای تشکیل جامعه پاک و تزکیه شده است.
آیت الله محسن اراکی روز پنجشنبه در «نشست هم اندیشی مدیران مردمی اعتکاف کشور» در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم، با بیان اینکه دولت در جامعه اسلامی دارای اهمیت ویژه ای است، تاکید کرد: مهمترین ماموریت دولتی اسلامی، تربیت و تزکیه جامعه است.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه کرد: در هرجامعه ای انسان های اهل حمکت، طهارت و علم در کنار افراد بی ادب، سفله و هواپرست وجود دارند و مسوولان در جامعه اسلامی حق ندارند فرهنگ طبقات پست جامعه را در کشور عمومیت بدهند.
وی افزود: وارونه اندیشی در مساله فرهنگ و ترویج عادات، رفتار و سبک های غلط زندگی مشکلات فراوانی برای مردم به وجود آورده است، جامعه اسلامی باید در مسیر عادی سازی معروف و خوبی ها گام بردارد و عرفی سازی به معنای عادی سازی رفتارهای نامناسب جایی در فرهنگ دینی ندارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاکیدات ائمه معصومین در خصوص اعتکاف و نقش آن در پاک سازی و تزکیه جامعه، خاطرنشان کرد: احیای سنت اعتکاف در انقلاب اسلامی یک مساله بسیار مهم و با ارزشی است.
اراکی بیان کرد: از مجموعه آیات قرآن می توان استفاده کرد که مساله اعتکاف با تمدن نوین و جامعه سازی اسلامی در ارتباط است.
وی ابراز داشت: تربیت جامعه پاک و سالم از اهداف و مقاصد نهایی قرآن کریم و انبیای الهی است و اعتکاف بخاطر ویژگی های معنوی و روحانی حاکم بر آن در ارتقای بعد معنوی و عبادی جامعه موثر است.
اراکی با اشاره به آیه مبارکه تطهیر، اظهار کرد: جامعه سازی و تربیت جامعه مومن هدف اسلام است و یکی از بسترهای ایجاد جامعه پاک اعتکاف است؛ محال است جامعه ای پاک بدون ارتباط با ولایت اولیای الهی تشکیل شود.

1 نظر
  1. נערות ליווי בתל אביב می گوید

    I was pretty pleased to discover this great site. I need to to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely appreciated every part of it and I have you book marked to see new stuff on your blog.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.