اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

سخنان مراجع راجع به اعتکاف

۱۰۳

سخنان مراجع راجع به اعتکاف

آیت الله وحید خراسانی:

این مقام اعتکاف است که حضرت ابراهیم(ع) بعد از اینکه خلیل الله شد باید بیتالله را پاکیزه و آماده کند تا معتکفین در خانه خدا مقیم شوند و نفوس را حبس کنند. ما همه یک نطفه بودیم و خداوند نطفه گندیده را در شکم مادر قرار داد و این قوا را به عطا کرد و معتکف باید بداند که از کجا آمده و لطف و عنایت چه کسی نطفه را به این صورت در آورده است.

آیت الله صافی گلپایگانی:

برنامه اعتکاف از برنامه‌های بزرگ الهی، عبادی و تربیتی اخلاقی اسلام است که برکات و آثار فراگیری دارد و همچنین اعتکاف برنامه‌‌ای انسان‌ساز است که در جامعه ایجاد تحول می‌کند و آن را به سوی کمال سیر می‌دهد. اعتکاف یعنی اینکه انسان بتواند خود را در مقابل غزایز حفظ کند؛ هنر یعنی بازداشتن نفس.

آیت الله جوادی آملی:

اعتکاف از مهم‌ترین فرصت‌هایی است که از سوی خداوند متعال برای هدایت انسان‌ها بوجود آمده و همگان باید از این فرصت کم‌نظیر برای قرب الی‌الله استفاده کنند.

آیت الله نوری همدانی:

اعتکاف زمینه مناسبی برای پرداختن به همه جوانب دینی و اعتقادی است. اسلام دین جامع الشرایط و پاسخگوی همه نیازهای بشری است و اعتکاف به عنوان اجتماع بزرگ اسلامی باید به تشریح همه رخدادهای زمان بپردازد.

آیت الله علوی گرگانی:

اعتکاف همانند کنگره عظیم حج است.

آیت الله شاهرودی:

همانگونه که ورزش برای سلامت جسم ضروری است برنامه های معنوی مانند اعتکاف هم در سلامت روح انسانها ،بسیار مؤثر خواهد بود .

آیت الله شاهرودی:

از آنجا که هدف اصلی اعتکاف دوری از دنیاست باید تلاش شود حواشی دنیایی این سنت پر فضیلت کمرنگ تر و بی رنگ شود.

آیت الله حسینی بوشهری:

دشمنان هجمه‌های فرهنگی و اعتقادی فراوانی را علیه اسلام و تشیع به راه انداخته‌اند که اعتکاف فرصتی برای مقابله با آنها محسوب می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.