اعتکاف
وب سایت اعتکاف، پویشی در مسیر گسترش معنویت

امسال با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی اعتکاف برگزار می‌شود

۲۶

حجت الاسلام تکیه‌ای  بر ایجاد ساز وکار‌های تامین شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در برگزاری مراسم اعتکاف تاکید کرد.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف کشور افزود: ثبت نام توسط برگزار کننده گان این مراسم در استان‌ها اعلام می‌شود و علاقه‌مندان به حضوردراستان قم هم با مراجعه به تارنمای «اعتکاف دات آی آر» می‌توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: مراسم اعتکاف امسال درروز‌های ۲۶، ۲۷ و ۲۸ بهمن همزمان با ۱۴، ۱۳ و ۱۵ رجب برگزار می‌شود.

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف کشور با اشاره به ثبت نام ۸۰۰ هزارنفر در آخرین مراسم اعتکاف (دوسال قبل) گفت: با توجه به اینکه امسال فاصله گذاری یک و نیم متری رعایت می‌شود آمار به یک سوم کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: اگرچه در آخرین سال اعتکاف این مراسم در ۶ هزار مسجد مراسم برگزار شد، اما در سال جاری مساجدی که سقف آن‌ها کمتر از ۴ متر باشد و تهویه نداشته باشند نمی‌توانند مراسم را برگزار کنند.

حجت الاسلام تکیه‌ای با اشاره به بیش از ۷ هزار اثر هنری در موضوع اعتکاف گفت: بیش از سی جلد کتاب با بهره مندی از این اثار با موضوع اعتکاف تالیف شده است.

وی حضور ۳۱ نماینده از استان‌های کشور در نشست هم اندیشی مدیران مردمی اعتکاف را که امروز در مسجد امام حسن عسگری (ع) برگزار شد، از دیگر برنامه‌های توسعه این آئین بیان کرد.

وی ارتقاء کیفی و بهره مندی غنی از اعتکاف و ایجاد وحدت رویه در برگزاری اعتکاف را از اهداف این نشست خواند.

حجت الاسلام تکیه‌ای بررسی تداوم این حرکت معنوی و اخلاقی در طول سال را از دیگر اهداف این گردهمایی یک روزه بیان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.