حدیث روز
امام رضا (علیه السلام) فرمودند: یک شب اعتکاف در ماه رمضان معادل یک حج است و یک شب اعتکاف در مسجد رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و در نزد قبر آن حضرت معادل یک حج و عمره است. 

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
 • جستجو

 • آرشیو » کتابخانه

  کتاب احکام اعتکاف
  6 روز قبل

  کتاب احکام اعتکاف

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خوشا به حالتان معتکفین عزیز! توصیه‌ی من این است که در این سه روزی که شما در مسجد هستید، تمرین مراقبت از خود بکنید؛ حرف که می‌زنید، غذا که می‌خورید، معاشرت که می‌کنید، کتاب که می‌خوانید، فکر که می‌کنید، نقشه که برای آینده می‌کشید، در همه‌ی این چیزها مراقب باشید رضای الهی و خواست الهی را بر هوای نفستان مقدم بدارید.

  کتاب اعتکاف؛ آداب و آثار آن
  1 سال قبل

  کتاب اعتکاف؛ آداب و آثار آن

  نویسنده کتاب «اعتکاف؛ آداب و آثار آن» با بیانی شیوا به آدابی همچون: ذکر حق، همت عالی، ترک حدیث، عزلت در مکان و آثاری همچون: تطهیر نفس، بیداری و معرفت، رهایی از معاصی، حفظ دین، تحصیل تقوا و یقین پرداخته است.

  کتاب بر بال اعتکاف
  1 سال قبل

  کتاب بر بال اعتکاف

  این اثر، با هدف بازشناسی صحیح و اصیل احکام این سنت عبادی ـ الهی و با آشنایی بیشتر به اسرار و آداب و معارف آن؛ از آثار قلمی و سخنان ارزشمند حضرت استاد، حضرت آیت الله جوادی آملی فراهم آمده است و نیز با نگاه معرفتی به معارف ملکوتی مراسم یاد شده، به تبیین بخشی از نکته ها و اسرار آن پرداخته است و امید می رود برای تشنگان معرفت و شیفتگان قرب الهی ـ که در محفل نورانی اعتکاف گرد هم می آیند ـ سودمند افتد.

  کتاب اعتکاف آداب و آثار آن
  1 سال قبل

  کتاب اعتکاف آداب و آثار آن

  آنچه پیش رو دارید، بخشی از پرسش‌های احکامِ اعتکاف دارای فراوانی در میان قشر جوان و دانشگاهیان است که از سوی محقق ارجمند حجه‌الاسلام سیدمجتبی حسینی پاسخ داده شده است و توسط حجج اسلام؛ سیدمحمدتقی محمدی و علی گرجی، بازبینی و تکمیل گردیده است.

  کتاب شکوه امر خدا
  1 سال قبل

  کتاب شکوه امر خدا

  "شکوه امر خدا"، درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی، به سؤال "چرا خدا امر می‌کند؟" پاسخ داده و در ضمن این پاسخ، برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد. اثر ارزشمند این بخش از کتاب، تصویر لذت‌بخش، باشکوه و دلنشینی است که از مفهوم "امر خدا" در خاطره‌ی خواننده باقی می‌ماند و ناخوداگاه اثر خود را در رشد معنوی او به‌جای می‌گذارد.

  کتاب اعتکاف نیکان
  1 سال قبل

  کتاب اعتکاف نیکان

  کتاب «اعتکاف نیکان» نوشته محسن امیرجانی و حسین حاجی‌حسینی است. این کتاب در خصوص اعتکاف، پیشینه و فضیلت آن و احکام و آثارش است.

  کتاب اعتکاف، سلوک منتظران
  1 سال قبل

  کتاب اعتکاف، سلوک منتظران

  اعتکاف فرصت بسیار مناسبی است تا انسانی که در پیچ و خم‌های زندگی مادی غرق شده، خود را بازیابد و به قصد بهره بردن از ارزش‌های معنوی، از علایق مادی دست بکشد و خود را در اختیار پروردگار بگذارد و تقاضا کند که او را در راه راست ثابت نگه دارد تا بتواند به دریای بی‌کران اُنس و مهر خداوند که یکسره مغفرت و رحمت است، متّصل شود.